KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10985069
*
nr 1098 5069
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), motivet: 18x23, 5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:53:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 20:19:40
1
700 kr
26/3 17:06:04
2
800 kr
27/3 16:04:08
1
Vinnande bud
27/3 16:37:37
3
1.000 kr
27/3 16:37:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1098 5069
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), motivet: 18x23, 5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 20:19:40 | 1 | 700 kr |
26/3 17:06:04 | 2 | 800 kr |
27/3 16:04:08 | 1 | Vinnande bud |
27/3 16:37:37 | 3 | 1.000 kr |
27/3 16:37:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09